ברוכים הבאים לאתר אבירי החוף

משחקים מאורגנים במהדורה חמישית​ של מבוכים ודרקונים בישראל

 עונות ליגת ההרפתקנים​


עונה ראשונה – עריצות הדרקונים
​​
כת הדרקון מסתייעת במכשפים האדומים של ת'יי בניסיון להחזיר לעולם את טיאמט, אלת הדרקונים המרשעת הכלואה מזה רבבות שנים מאחורי תשעת שערי הגיהינום. לשם כך הם פושטים על ערים, כפרים ומושבות בכל רחבי יבשת פיירון. אחד מאותם מקומות אליהן הגיעה הכת היא העיירה פלאן, מקום ללא חוק על גדות ימת הלבנה. מאז בואם של אנשי כת הדרקון מתחוללים בעיירה אירועים חריגים רבים, החל מרוחות רפאים שהחלו לפקוד את החוף וכלה במבנים נטושים שאנרגיה קסומה החלה אופפת אותם. במהלך העונה ההרפתקנים נחלצים לעזרתה של פלאן ומגינים עליה מפני האיומים השונים המתרגשים עליה, ואפילו מתמודדים מול דרקון ירוק וערמומי.
העונה הראשונה של ליגת ההרפתקנים הוזנקה עם השקת המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים, בספטמבר 2014.

עונה שניה – רשע יסודני

ארבע כתות של רשע יסודני מקימות בחשאי בסיסים בצפון יבשת פיירון. הכתות מייצגות את ארבעת היסודות: אדמה, אויר, אש ומים, והן משתמשות בכוחן ההרסני על מנת להמיט על היבשת רעידות אדמה, סופות טורנדו, התפרצויות געש ואסונות נוספים. הצרות לא פסחו על העיר מולמאסטר הנושקת לימת הלבנה ממזרח ולהררי דרבני הארץ מצפון. מולמאסטר, הידועה בכינויה "עיר הסכנות", שורצת פושעים ומסתבר שלא מעט מאנשי המפתח בה מסייעים בחשאי לכתות השונות. הצפות, שריפות ורוחות מלחמה הן רק חלק מהקשיים עימם נאלצים תושבי העיר להתמודד. במהלך העונה ההרפתקנים מנטרלים את איומי הכתות ברחבי מולמאסטר וסביבתה, ובשיאה אף מאחדים את העיר כנגד מתקפה כללית ומשולבת של יסודנים רבי עוצמה.
העונה השניה של ליגת ההרפתקנים הושקה במרץ 2015.
עונה שלישית – חימת השדיםבתוככי עולם המעמקים, מולדתם של העלפים האפלים, קמו שרי השדים האימתניים והחלו במסע הרס חסר מעצורים. אינוגהו האיום, בפומת האכזר, צוגוטמוי המרשעת ואף דמוגורגון האגדי צוברים עוד ועוד כח וכעת צבאות השדים שלהם מתהלכים גם על פני האדמה. עיר המדינה הילספאר ומושבת העלפים הסמוכה אילנלף נאלצות להתמודד עם האויבים הותיקים מן השאול. במוקדם או במאוחר מתגלה כי פתח אל עולם המעמקים נפער בקרבת העיר וכי גם מושבות העלפים האפלים סובלות מחימת השדים. במהלך העונה ההרפתקנים מבקרים בערים מעל ומתחת לאדמה ואפילו מקדמים ברית עם העלפים אפלים על מנת שיהיה סיכוי למגר את השדים המתועבים מהאיזור.

עונה רביעית – קללתו של סטראהד

בלב בארוביה שוכנת מצודת רייבנלופט הקודרת, ומשם רודה הרוזן סטראהד פון זארוביץ' בנתיניו הכלואים בתת-מישור האימה. לא הרחק משם נמצא הכפר המקולל אוראסנו, שתושביו האומללים נאלצים להתמודד עם תנאי החורף הכבד ביותר שידעו מזה שנים, ועם שמועות על פעילות מוזרה המתרחשת ביערות האופפים את הכפר. בארוביה היא מקום מפחיד ושורץ אל-מתים, ועד מהרה מתברר כי על הכפר להגן על עצמו מאיומים מבחוץ ומבפנים, והכל תחת עינו הפקוחה של סטארהד הצמא לדם. במהלך העונה מגלים ההרפתקנים כי אפילו המוות לא יחלץ אותם מבארוביה, וכי על מנת לשוב לעולמם הם חייבים לנצח את הפחד, שכן האלטרנטיבה נוראה אף יותר.
העונה הרביעית של ליגת ההרפתקנים הושקה במרץ 2016.עונה חמישית – רעם מלך הסערה
כעונש על אוזלת ידם של הענקים אל מול הזוועות שקרו ברחבי פיירון בתקופת עריצות הדרקונים, ענאם אב-כל, פטרון הענקים ומולידם, ביטל את ההיררקיאה המסורתית שביססה את המעמדות בחברתם. מינים שונים של ענקים מנסים לתפוס את הבכורה ולהוכיח שהם ראויים לשלוט במינים הנחותים מהם. הפוליטיקה הפנימית של הענקים דוחפת אותם לבצע מעשים שתושבי פיירון כולה סובלים מהם: במזרח, הכפר פארנאסט עלול ליפול לידיו של פרול הרשע, ענק גבעות ערמומי במיוחד; בצפון, מאיים ענק הכפור ג'ארל רינדולג לעלות על המושבה סטאגוויק ולהכניע את בקעת הארטסווייל כולה; במערב, העיירה ברגוסט תחת סכנה קיומית מכיוונו של בארון ראג'יראם, ענק עננים נחוש וכוחני. במהלך העונה ההרפתקנים חושפים את סודות הרונות הקסומות על מנת להביס את הענקים, וכל זאת בעזרתה של הרואה המיסתורית ודרקון המחמד העיוור שלה.
העונה החמישית של ליגת ההרפתקנים הושקה ביולי 2016.

עונה שישית – מעשיות מהשער הפהוק

בלב עיר הפאר מי-מצולות שוכן פונדק השער הפהוק הידוע. הרפתקנים מכל קצוות יבשת פיירון, ולפעמים אף מעולמות אחרים, מתקבצים אל המקום על מנת לשמוע ולהשמיע סיפורים על מבוכים שאף אדם לא שב מהם ועל אוצרות מופלאים המחכים להרפתקן הנועז שימצא אותם. חלק מהסיפורים מאוששים על ידי דורנאן, הרפתקן בגמלאות שמנהל את הפונדק כבר מאות רבות של שנים. ממקום מושבו מאחורי הדלפק שולח דורנאן את לקוחותיו להרפתקאות מופלאות במעבה כור הזעם הגמדי, בהר הציצית הלבנה שהופיע יש מאין ובמעמקי מערת הקבורה של ענקי המוות המיסתוריים. במהלך העונה נאלצים ההרפתקנים להשלים מסעות מפרכים אך בסופם הם זוכים באוצרות אגדיים ובסיפור נוסף לספר לדורנאן בשובם לפונדק השער הפהוק.
העונה השישית של ליגת ההרפתקנים הושקה במאי 2017.
עונה שביעית – קבר האבדון

בדרום יבשת פיירון שוכן חצי האי צ'ולט ובו ג'ונגלים פרועים שאפילו האלים לא מתקרבים אליהם. לא הרבה ידוע על ארץ הפרא הזו, למעט שהיא שורצת דינוזאורים ואל-מתים ולעיתים אף דינוזאורים אל-מתים! בקרוב תנחת ליגת ההרפתקנים בעיר הנמל ניראנזרו, נקודת הציוויליזציה האחרונה לפני הלא נודע. מה שוכן בלב הג'ונגל? האם זו אכן מערת קבורה? מי קבור שם? ומי היישות המסתורית המופיעה על כריכת המדריך לשה"ם? לאל אובטיאו הפיתרונים...
העונה השביעית של ליגת ההרפתקנים עתידה להיות מושקת בסוף 2017