תודה שהשתתפתם במשחק של "אבירי החוף"!

משחקים מאורגנים במהדורה חמישית​ של מבוכים ודרקונים בישראל

מהי ליגת ההרפתקנים בעצם?​

אז את/ה רוצה לשחק מבוכים ודרקונים אך חסר לך מנחה. או חסרה לך קבוצה. או שאין לך את היכולת להתחייב לקמפיין ארוך טווח. מה אפשר לעשות?
בשביל זה בדיוק קיימת ליגת ההרפתקנים!
ליגת ההרפתקנים (באנגלית Adventurers League) הוא השם של פרוייקט המשחקים המאורגנים של מבוכים ודרקונים. מדובר בפורמט המאפשר לשחקנים להצטרף להרפתקאות בלי שום התחייבות, המתקיים אחת לשבוע או שבועיים במקום קבוע. בישראל, לדוגמא, רצים משחקים קבועים במועדון "בית מרזח" שבתל-אביב . כל מפגש הוא הרפתקה שעומדת בפני עצמה ויש לה התחלה וסוף, כך שניתן לחזור ולשחק עם אותה דמות גם אחרי שבועיים, חודש או שנה. הפלטפורמה ידידותית מאוד לשחקנים מתחילים ואפילו מי שלא מכירים את החוקים כלל. אין צורך בידע מוקדם ואפילו דפי דמות יסופקו למי שמעוניין בכך. פשוט לבוא ולשחק.
הרפתקאות הליגה רצות בכל העולם כך שניתן לחלוק חוויות ולהשוות סיפורים עם שחקנים ושחקניות ששיחקו את אותה הרפתקה בזמנים ובמקומות שונים, אפילו מעבר לים. בנוסף, ניתן לקחת את הדמות שלך מהליגה בישראל ולשחק איתה בכל מקום בעולם. כותב שורות אלה כבר שיחק בשולחנות ליגה בתל אביב, בלונדון, בוינה, בבוסטון, ובוושינגטון, ובכולם עם אותו חצי-אורק פייטן המתופף על דרבוקה.
העולם שבו מתרחשות כל ההרפתקאות נקרא "ממלכות נשכחות" והוא אחד מעולמות הפנטזיה הותיקים והמפורסמים ביותר. יש בו דרקונים אכזריים, מכשפים רבי עוצמה, עלפים וגמדים והזדמנויות רבות להיות גיבורים. תוכלו לבחור להטיל לחשים או להניף חרבות, להביס מפלצות ולמצוא אוצרות קסומים, לפגוש דמויות אגדיות ולבקר במקומות מופלאים.
משחקי ליגת ההרפתקנים מחולקים לעונות, וכל עונה מלווה באירוע מרכזי המתרחש בעולם ומשפיע על תושביו. לדוגמא, כמה מאירועי העונות הקודמות כללו ניסיונות של כת הדרקון להשיב לתחייה את אלת הדרקונים המרשעת טיאמט; בריחה מתת-מישור האימה הידוע לשמצה של עולם המערכה "רייבנלופט"; ותוהו ובוהו שנוצר ביבשת פיירון בעקבות סדר חברתי חדש אותו ענקים מנסים לקבוע עבור בני מינם. ניתן לקרוא עוד על אירועי העונות הקודמות בקישור הבא.
בליגה פועלות מספר סיעות שלכל אחת מהן מטרות ושאיפות פוליטיות שונות. בעת יצירת הדמות יש לבחור סיעה אליה הדמות משתייכת ובתוכה היא תצבור מוניטין. התקדמות בתוך הסיעה פותחת בפני הדמות יכולות ייחודיות ומשימות סודיות. חלק מהסיעות אף מנוגדות זו לזו במטרותיהן, כגון סיעת "הנבלאים" וסיעת "הזנת'רים", והדבר מאפשר משחק תפקידים מעניין וחיבור נוסף לסיפור המסגרת של ההרפתקאות. ניתן לקרוא עוד על הסיעות השונות בקישור הבא.